Austriacki saneczkarz pomaga w walce z koronawirusem

fot. rodel-austria.at

Reprezentanci sportów zimowych niedawno zakończyli sezon i pandemia koronawirusa nie przeszkadza im tak bardzo, jak w przypadku letnich dyscyplin. W walkę z COVID-19 włączył się austriacki saneczkarz Lorenz Koller, który szyje maseczki.

Na łamach naszego portalu pisaliśmy o tym, że aktywnie do walki z koronawirusem włączyła się Janine Flock. Austriaczka skeletonistka pomaga w supermarkecie mieszkańcom w zaopatrzeniu się w podstawowe artykuły spożywcze. Lorenz Koller jednocześnie bierze udział w akcji “Zostań w domu” i pomaga w walce z COVID-19. Austriacki saneczkarz w domu szyje maseczki. 25-latek w przeszłości uczył się rzemiosła w szkole swojego ojca. Nie ukrywa, że obecnie te umiejętności okazują się być bardzo przydatne. – W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy materiał od WHO. Od tamtego czasu spędzam 8 godzin dziennie na prasowaniu materiału i szyciu maseczek. To że wcześniej opanowałem rzemiosło, jest teraz dużą zaletą – przyznał Koller dla Austriackiej Federacji Saneczkarskiej.

Oprócz szycia maseczek Lorenz Koller także trenuje w domu. – Nie przeszkadza to w codziennych treningach. Moim zadaniem jest utrzymanie jak najlepszej formy – dodał Austriak. Miniony sezon Koller oraz jego partner z dwójki Thomas Steu zakończyli przedwcześnie. Na treningu przed zawodami w Siguldzie zaliczyli groźny upadek. Mocniej ucierpiał Steu, który złamał kość piszczelową i strzałkową. Niedawno zakończył rehabilitację. W sezonie 2019/20 Austriacy zostali mistrzami Europy w sztafecie oraz wygrali zawody Pucharu Świata w Altenbergu.

źródło: rodel-austria.at