Austriacki mistrz wraca do Pucharu Świata

fot. SN/APA/EPA/ANGELIKA WARMUTH

fot. SN/APA/EPA/ANGELIKA WARMUTH

Trzykrotny medalista tegorocznych mistrzostw świata wraca do rywalizacji w Pucharze Świata. Bernhard Gruber opuścił pierwszy weekend tego sezonu z powodu choroby.

Bernhard Gruber dołączy rywalizacji w Pucharu Świata kombinatorów norweskich podczas zmagań w Lillehammer w ten weekend . Po poważnej infekcji wirusowej 37-latek ma jeszcze trochę do nadrobienia w formie biegowej, ale na skoczni czuje się już dobrze. – To były dla mnie trudne dni – opowiada mistrz olimpijski w sztafecie z Vancouver. Przez chorobę musiał przerwać treningi w najważniejszym okresie przedstartowym.

Teraz Austriak czuje się jednak w coraz lepszej formie sportowej, chociaż zauważa jeszcze pewne braki. Taką opinię wyraził po dwóch dniach treningowych w Lillehammer. – Wciąż są pewne elementy do poprawy w biegu, ale na skoczni idzie mi już bardzo dobrze – ocenił. Grubera najprawdopodobniej nie zobaczymy podczas sobotnich zmagań drużynowych kombinatorów. Trzykrotny mistrz świata wystartuje w niedzielnych zmaganiach indywidualnych. Pod warunkiem, że zakwalifikuje się w piątkowej rundzie prowizorycznej. Zważywszy jednak na jego zapowiedzi dobrej formy skokowej, można być o to spokojnym.

Źródło: Kurier.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.