Austriaccy sportowcy zostali nagrodzeni

DSC_0256

Po raz 36 w Austrii zostały rozdane tradycyjne “złote czajniki” dla najlepszych sportowców. W swoich kategoriach triumfowali: Gregor Schlierenzauer, Stefan Kraft, Anna Fenninger i Marcel Hirscher. 

Tradycja wręczania “złotych czajników” dla najlepszych sportowców w Austrii sięga roku 1979. Głosowanie przeprowadzone jest wśród kibiców. Oprócz preferencji publiczności liczą się też osiągnięcia sportowa, a także postawa sportowca poza arenami sportowymi.

Tegoroczna gala została zorganizowana podczas prezentacji strojów i sprzętu na nadchodzący sezon zimowy dla austriackich sportowców w Centrum Handlowym Europark w Salzburgu.

W kategorii “Narciarstwo klasyczne”, piąty triumf w karierze odniósł Gregor Schlierenzauer. Jego największym osiągnięciem w minionym sezonie zimowym był srebrny medal indywidualny i drużynowy Mistrzostw Świata w Falun. Schlierenzauer angażuję się też w różne projekty społeczne np. co roku uczestniczy w biegu charytatywnym “Wings for Life”. Najlepszym debiutantem został Stefan Kraft, który w 2015 roku wygrał Turniej Czterech Skoczni oraz do końca sezonu walczył o końcowy triumf w klasyfikacji generalnej z Severinem Freundem i Peterem Prevcem. Oprócz skoczków narciarskich, zostali również nagrodzeni narciarze alpejscy. Anna Fenninger jest dwukrotną zdobywczynią kryształowej kuli (2013/2014; 2014/2015) oraz aktualną Mistrzynią Świata w Supergigancie i Gigancie. Jest najlepszą narciarką alpejską w Austrii i to ona zdobyła “złoty czajnik” w kategorii pań. Wśród panów zwyciężył Marcel Hirscher, który jest najpopularniejszym sportowcem w Austrii. Hirscher w swojej karierze czterokrotnie zdobył kryształową kulę. Jest aktualnym Mistrzem Świata w Superkombinacji.

Źródło: oesv.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.