Austriaccy skoczkowie wzięli udział w Vienna City Marathon

DSC_0286Austriaccy skoczkowie również nie próżnują i już poczynili pierwszy krok w kierunku przygotowań do następnego sezonu. Heinz Kuttin postanowił, że rozpoczną od uczestnictwa w dorocznym Vienna City Marathon. 

Trasa Vienna City Marathon, który odbył się wczoraj, została przygotowana dla 42 000 biegaczy wywodzących się ze 130 narodowości tak, aby podczas biegu mogli cieszyć się widokiem najpiękniejszych zabytków stolicy Austrii. Niezbędnej motywacji dostarczy ponad milion kibiców ustawionych wzdłuż trasy biegu. Od kilku lat udział w tym wydarzeniu biorą austriaccy skoczkowie. W tym roku kibice mogli zobaczyć na trasie Michaela Hayböcka, Stefana Krafta, Philippa Aschenwalda, Thomasa Hofera, Ulricha Wohlgenannta i trenera Heinza Kuttina.

– Vienna City Marathon to bardzo szczególne wydarzenie. Tysiące uczestników i kibiców sprawiają, że to wydarzenie jest wielkim przeżyciem – mówił Michael Hayboeck. Skoczkowie zwykle z wielkim uśmiechem przystępują do biegu. Tu liczy się zabawa, a nie zwycięstwo. – Było naprawdę miło, ale pozostanę skoczkiem narciarskim – napisał po maratonie na jednym z portali społecznościowych Stefan Kraft. Skoczkowie startowali w sztafetach. Najlepiej poradziła sobie ta grupa, w której startowali: Phillipp Kuttin, Thomas Hofer, Ulricha Wohlgenannta i Erich Lobinger. Ukończyli oni bieg na 16. miejscu.

Źródło: vienna-marathon.com / facebook.com / oesv.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.