Austria z 11 zawodniczkami na PŚ w Killington

fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND
fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

Dziś rano Austriacki Związek Narciarski ogłosił nazwiska 11 zawodniczek z tego kraju, które wystąpią w najbliższy weekend w zawodach alpejskiego PŚ w Killington. Część z nich będzie miało okazję wystartować w obu konkurencjach.

W sobotę w Kilington zostanie przeprowadzona rywalizacja w slalomie gigancie. Do udziału w tych zawodach zostały wybrane Stephanie Brunner, Ricarda Haaser, Elisabeth Kappaurer, Michaela Kirchgasser, Nina Ortlieb, Bernadette Schild, Rosina Schneeberger i Katharina Truppe. W pierwszym gigancie sezonu w Sölden Austriaczki zaprezentowały się z dobrej strony, choć żadnej z nich nie udało się wejść na podium. Najwyżej była Brunner – na 4. miejscu. Poza nią dobre występy zaliczyły Kirchgasser (7. miejsce), Schneeberger (11. miejsce), Haaser (12. miejsce) i Truppe (13. miejsce). Wielką nieobecną w składzie jest Eva-Maria Brem, która po złamaniu nogi będzie pauzować przez cały sezon.

O dwie zawodniczki więcej będzie reprezentować Austrię w niedzielnym slalomie. Po slalomie gigancie drugi start w Ameryce zaliczą Brunner, Haaser, Kirchgasser, Schild, Schneeberger, Kappaurer i Truppe. Dołączą do nich Katharina Gallhuber, Julia Grünwald (panieńskie nazwisko Dygruber) i Katharina Huber. W slalomie w Levi jeśli chodzi o austriackie zawodniczki było nieco gorzej niż w Sölden. Najwyżej sklasyfikowana była Carmen Thalmann na 10. miejscu. Jak informowaliśmy niedawno Thalmann zerwała więzadła w kolanie, dlatego w tym sezonie na trasach PŚ już jej nie zobaczymy. Poza nią najlepsze były Kirchgasser i Truppe, które uplasowały się obok siebie na 14. i 15. miejscu. Jednak z pewnością dobrych występów można oczekiwać od dopiero co wspomnianej dwójki oraz Bernadette Schild, która w Sölden wypadła z trasy w pierwszym przejeździe.

Źródło: neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.