Austria górą w serii próbnej. Indywidualnie trzeci Wąsek

fot. M. Rudzińska

W serii próbnej, poprzedzającej konkurs drużynowy na skoczni dużej w Zhangjiakou (HS140) najdalej szybowali reprezentanci Austrii. Podopieczni Andreasa Widhoelzla wyprzedzili zespoły z Norwegii i Niemiec. Polska na miejscu czwartym.

fot. M. Rudzińska

Drużynowo Austria, a indywidualnie Japończyk. Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszym zawodnikiem serii próbnej, szybując na 139,5 m. Pierwszą trójkę uzupełnili Norweg, Daniel Andre Tande oraz reprezentant Polski, Paweł Wąsek.

Reprezentacja Austrii (306,7 pkt) w składzie: Stefan Kraft (133,5 m), Daniel Huber (127,5 m), Jan Hoerl (129 m) oraz Manuel Fettner (127,5 m) wyprzedziła o 4,7 pkt ekipę z Norwegii i o znacznie większy dorobek (43,6 pkt) Niemców.

Tuż za czołówką uplasowały się kolejno drużyny z Polski, Szwajcarii oraz Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Siódma lokata przypadła Słowenii, dziewiąta USA, dziesiąta Czechom, a jedenastkę drużyn zamykają gospodarze.

Na ósmej pozycji uplasowali się Japończycy po trzech skokach, ponieważ z udziału w serii próbnej zrezygnował Yukiya Sato.

Tuż za czołową trójką

Pierwszy na rozpoznanie swój skok na 107,5 m oddał Piotr Żyła, co przełożyło się na jego indywidualną trzydziestą trzecią notę. Kolejny z Biało-Czerwonych, Paweł Wąsek, prezentując bardzo dobrą próbę (137 m) uplasował się na miejscu trzecim. Dawid Kubacki (112 m) był dwudziesty szósty, a kończący występ polskiej drużyny, Kamil Stoch (127,5 m ) dziesiąty. Wszystkie te odległości przełożyły się ostatecznie na czwartą pozycję podopiecznych Michala Doleżala.

Warunki wietrzne nie ułatwiały dzisiejszej serii treningowej, kilkukrotnie wymuszając zapalenie czerwonego światła. Zawodnicy startowali z belki 16.,17.,18. i 19.

Początek konkursu drużynowego o godzinie 12:00. Pełny program dnia konkurencji w ramach ZIO tutaj.

Źródło: informacja własna