Austria Cup w Seefeld: Podium Weroniki Kalety, Karolina Kaleta najlepsza wśród juniorek

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Sobotnie biegi z cyklu Austria Cup w Seefeld były bardzo udane dla polskich biegaczy. W rywalizacji seniorek w sprincie stylem klasycznym na podium stanęła Weronika Kaleta, a wśród juniorek triumfowała jej młodsza siostra – Karolina. W biegu juniorów mieliśmy natomiast dwóch reprezentantów w finale.

Biegi juniorów:

W ten weekend w Seefeld odbywają się zawody Austria Cup, w których startuje liczne grono reprezentantów Polski, którzy już pierwszego dnia pokazali się z dobrej strony. W rywalizacji juniorek triumfowała Karolina Kaleta, która była najlepsza w przedpołudniowych eliminacjach, a także w ćwierćfinale, półfinale i finale. Biegaczka klubu LKS Markam Wiśniowa Osieczany w decydującym biegu pokonała trzy reprezentantki Niemiec: Germanę Thannheimer, Verenę Veit i Helen Hoffmann.

W ćwierćfinale odpadły Hanna Popko i Laura Legierska, a w półfinale Anna Berezecka.

Bardzo dobrze poszło także reprezentantom Polski, którzy stanowili połowę stawki finałowej. Zawody wygrał co prawda Niemiec Max Bernshausen, ale tuż za jego plecami finiszował Piotr Sobiczewski. Czwarte miejsce zajął natomiast drugi z naszych biegaczy, Artur Bożek.

Biegi seniorów:

W rywalizacji kobiet z dobrej strony pokazała się Weronika Kaleta. Polka do najlepszej trzydziestki awansowała z ósmym czasem, ale w ćwierćfinale i półfinale była już bezkonkurencyjna. W finale 20-letnia biegaczka dzielnie walczyła, ale ostatecznie musiała uznać wyższość dwóch Niemek: Anne Winkler i Nadine Herrmann.

Do ćwierćfinałów zakwalifikowała się także Izabela Marcisz, która ostatecznie nie wystartowała w swojej serii i Magdalena Kobielusz, która odpadła w półfinale.

Wyniki

Jutro w Seefeld odbędą się biegi dystansowe: na 5 i 10 kilometrów techniką klasyczną.

Źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.