Astrid Jacobsen nie przerywa kariery

Astrid-JacobsenJedna z najlepszych norweskich biegaczek Astrid Uhrenholdt Jacobsen poinformowała, że zamierza wystartować podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Lahti. Do tej pory jej dalsza kariera stała pod znakiem zapytania, gdyż miała problemy na uczelni.

Norweska mistrzyni świata w sprincie z Sapporo podjęła studia na kierunku medycyny a minionej zimy pojawiła się informacja, że istnieje spore prawdopodobieństwo o końcu kariery Jacobsen. Astrid przez częste udziały w zawodach opuszcza dużo zajęć, co na tym kierunku nie zawsze może ujść płazem. Teraz jedna z najlepszych biegaczek świata zdecydowała jednak, że wystartuje w najbliższym sezonie. – Miałam spotkanie na uniwersytecie i było pozytywnie. Jednak nie mogę być pewna w jaki sposób mogę się uczyć. Muszę wybrać rozwiązanie. Przerywam studia, albo uczę się w pełnym wymiarze – powiedziała dla NRK Jacobsen.

Astrid Jacobsen zapewniła też jednak, że jej celem jest start w Lahti, do którego już się przygotowuje. Planują nawet przygotować nowinkę, o której nie chce na razie mówić. Dziś czekają ją starty w mistrzostwach Norwegii i konkurencja sprinterska.

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.