Astrid Jacobsen będzie biegała dalej

fot. Irek Trawka

Po kilku tygodniach przemyśleń Astrid Uhrenholdt Jacobsen podjęła decyzję, że będzie kontynuowała swoją karierę. Norweska biegaczka do sierpnia musi jednak przyłożyć większą uwagę do studiów – donosi stacja NRK.

Zagorzali kibice narciarstwa biegowego mogą odetchnąć z ulgą. Nie pożegnamy kolejnej znaczącej postaci przed następnym sezonem zimowym. Chociaż nauka staje się dla Astrid Jacobsen coraz bardziej wymagająca, to uda jej się jeszcze podjąć przygotowania do następnego sezonu. Norweżka do sierpnia będzie pilnie studiowała, przez co opuści nieco kadrowych zgrupowań, a następnie przystąpi do mocnych przygotowań. – Egzamin będę musiała przełożyć na wiosnę – powiedziała Jacobsen, która studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Oslo. – Po następnym sezonie będę znów musiała myśleć, co dalej. Prawdopodobnie poświęcę się studiom – poinformowała. – To także będzie wspaniałe życie. Mam problem wyboru w luksusach – żartowała dodając, że zamierza skończyć studia przed “pięćdziesiątką”.

Astrid Uhrenholdt Jacobsen to trzydziestojednoletnia biegaczka, która na igrzyskach w Pjongczangu sięgnęła po złoty medal ze sztafetą. Jedenaście lat temu w Sapporo została mistrzynią świata w sprincie. Przed rokiem w Lahti błysnęła formą przywożąc trzy medale. Złoto w sztafecie oraz brązowe krążki w biegach na 10 km stylem klasycznym oraz 30 km stylem dowolnym.

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.