Aspen i Are kandydatami do zorganizowania slalomu kobiet w miejsce Levi

Photo credit: Gareth James (Finland) / Foter.com / CC BY-NC
Photo credit: Gareth James (Finland) / Foter.com / CC BY-NC

Podczas zawodów alpejskiego Pucharu Świata w Levi, które były zaplanowane na najbliższy weekend miała zadebiutować nowa reguła dotycząca ustawiania tyczek. Na początek zasadę, w zamierzano przetestować jedynie podczas slalomu kobiet. Zawody jednak odwołano, a w związku z tym debiut ten przeniesiono na zawody w Aspen 29. listopada. Być może również w Aspen odbędzie się dodatkowy slalom kobiet w zastępstwie Levi.

Wspomniana reguła polega na rezygnacji w slalomie z ustawiania bramek złożonych z dwóch tyczek pozostawiając tylko jedną. Taka strategia jest powszechnie stosowana w zawodach FIS, ale w Pucharze Świata do tej pory stosowano dwie tyczki do ustawiania bramek.

Slalomowe zawody kobiet, które nie doszły do skutku w Levi prawdopodobnie nie przepadną całkowicie. Obecnie rozważane są dwie propozycje przeprowadzenia dodatkowego slalomu w innej lokalizacji. Jedną z możliwości jest zorganizowanie dwóch slalomów podczas weekendu w Aspen, gdzie panie będą rywalizować w dniach 28-29. listopada (slalom gigant i slalom). Poczas spotkania Rady FIS w Oberhofen (Szwajcaria) pojawiła się także oferta od Szedzkiej Federacji Narciarskiej, która zaproponowała zorganizowanie ponadprogramowego slalomu w Are. W szwedzkim kurorcie Puchar Świata ma gościć 12-13. grudnia. Podobnie jak w przypadku Aspen na razie w planie są tam slalom gigant i slalom.

Nie będzie natomiast przełożenia slalomu mężczyzn na inny termin. Powodem jest przepełniony kalendarz i brak potrzeby zastąpienia tych zawodów.

Marcul Waldner, dyrektor PŚ mężczyzn stwierdził, że nie ma sensu organizacji odwołanych zawodów w innym miejscu. „Mieliśmy zaplanowanych 11 slalomów w tym sezonie i kalendarz był przeładowany. Nie mamy z tym żadnego problemu, że teraz będzie ich 10. Hannes Reichelt będzie zadowolony” – powiedział Waldner nawiązując do krytyki kalendarza PŚ przez Hannesa Reichelta, który twierdził, że jest on korzystniejszy dla specjalistów od konkurencji technicznych.

W kalendarzu kobiet znajdowało się na początku 10 slalomów. Decyzja odnośnie zastąpienia slalomu z Levi zostanie podjęta w najbliższym czasie.

Źródło: skiracing.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.