Aschenwald i Hoelzl mistrzami Austrii. Kolejna porażka Krafta

fot. M. Rudzińska

Po normalnej skoczni nadszedł czas na rywalizację na dużym obiekcie w mistrzostwach Austrii. Po złote medale w Bischoshofen sięgnęli Philipp Aschenwald oraz Chiara Hoelzl. 

fot. M. Rudzińska

Pierwszy raz w karierze tytuł mistrza Austrii wywalczył Phillip Aschenwald. Czwarty zawodnik konkursu MŚ na normalnej skoczni w Seefeld uzyskiwał w niedzielnych zawodach 144 oraz 135 metrów, co pozwoliło na deklasację rywali. Drugi Michael Hayboeck. po skokach na 133,5 oraz 138,5 m, stracił do pierwszej lokaty aż 15,6 pkt. Brązowy medal wywalczył Thomas Lackner, któremu sędziowie zaliczyli najpierw 132,5 metra, a następnie o dwa metry więcej. Dopiero ósmy był mistrz z normalnej skoczni – Gregor Schlierenzauer. Kolejną porażkę poniósł Stefan Kraft. Najlepszy skoczek minionego sezonu Pucharu Świata zajął odległe 12. miejsce. Warto jednak podkreślić, że miał on spore problemy zdrowotne w trakcie okresu przygotowawczego.

Po złoty medal w rywalizacji kobiet sięgnęła Chiara Hoelzl. Ta w pierwszej serii uzyskała aż 140,5 metra, co dało jej pewne prowadzenie. W drugiej próbie zmierzono jej 127,5 metra, dzięki czemu mogła cieszyć się z tytułu najlepszej skoczkini w Austrii. Wicemistrzynią została Daniela Iraschko-Stolz, która do złota z normalnego obiektu, dołożyła teraz srebro. Doświadczonej zawodniczce zaliczono 131,5 oraz 116,5 m. Eva Pinkelnig zadowoliła się brązem po skokach na 126 oraz 117,5 m.

Pełne wyniki

Źródło: Austriacki Związek Narciarski

Mateusz Król
Obserwuj