As Horngachera wycofuje się z Pucharu Świata. Pierwsze loty w sezonie bez mistrza świata

Screen - Eurosport

Fatalny sezon, a mistrzostwa świata coraz bliżej. To właśnie skłoniło Stefana Horngachera do wycofania Karla Geigera ze zmagań w Pucharze Świata. W efekcie mistrz świata w lotach z 2020 roku nie zaprezentuje się na obiekcie Kulm. Ze składu wypadł też Philipp Raimund.

Screen – Eurosport

Stefan Horngacher podjął decyzję w sprawie składu reprezentacji Niemiec na pierwsze loty w sezonie. Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Justin Lisso, Pius Paschke, Constantin Schmid i Andreas Wellinger – to właśnie ta ekipa zaprezebtuje się na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf.

Geiger odpuszcza loty na Kulm

Łatwo zauważyć, że tym razem w ekipie naszych zachodnich sąsiadów zabrakło Karla Geigera. Jak donosi tamtejszy związek, mistrz świata w lotach 2020 roku, będzie trenował na mniejszej skoczni w poszukiwaniu formy. Razem z nim w Niemczech zostanie Stefan Horngacher, który chce przywrócić świetną dyspozycję, znajdującemu się w ogromnym kryzysie skoczkowi, jeszcze przed zawodami PŚ w Willingen.

W składzie zabrakło też niemieckiej rewelacji tej zimy, czyli Philippa Raimunda, który świetnie spisywał się w Turnieju Czterech Skoczni. Horngacher zdecydował, że przyda mu się odpoczynek i trening przed dalszą częścią sezonu. Opiekę nad drużyną w Austrii sprawować będzie Bernhard Metzler, Michal Doleżal, Jens Deimel i Andreas Mitter z kadry B.

Pucharu Świata w lotach nie może doczekać Markus Eisenbichler, który w ostatnim konkursie w Sapporo stanął na podium. – Po to skaczę na nartach, żeby móc latać. Wciąż mam rachunki do wyrównania z Kulm. Jeszcze nie przeleciałem tam 230 metrów. Byłem już w pierwszej dziesiątce, ale nigdy tak naprawdę nie bawiłem się w latanie. Dlatego jestem bardzo zmotywowany i zrelaksowany i mam nadzieję, że następnym razem będę mógł pochwalić się swoimi umiejętnościami latania – przyznał brązowy medalista MŚ w lotach z Planicy w 2020 roku.

Źródło: DSV

Mateusz Król
Obserwuj