Artur Nogal odpuszcza zawody PŚ w Azji

fot: zimbio.com

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Polski panczenista Artur Nogal odpuszcza listopadowe zawody Pucharu Świata w Harbinie i Nagano ze względu na przeciętne wyniki ostatnich treningów.

Najpierw starty w pierwszych zawodach sezonu 2016/2017 odpuścił Artur Waś, a teraz dołącza do niego również Artur Nogal, który nie jest jeszcze gotowy na starty w Pucharze Świata i postanowił potrenować.

– Zbyt niski poziom sportowy sprawił, że zostaję w Europie i dalej trenuję. Starty w zawodach planuję dopiero w grudniu. Ostatnio miałem w testach wyniki 36,17, 36,02, 35,8 i 35,9 na 500 m, natomiast w analogicznym czasie ubiegłego roku uzyskiwałem od 35,4 do 35,8. Główny element do poprawy to pierwsze 100 metrów. Przed tamtym sezonem pokonywałem je w 9,8-9,9 a teraz nie mogę zejść poniżej 10 sekund – powiedział polski panczenista.

Nogal dodaje również iż musi podreperować swoje sprawy finansowe gdyż nie ma żadnego sponsora, w efekcie czego przez kilka dni musi jeszcze zostać w Warszawie aby popracować w sklepie sportowym, którego jest współwłaścicielem. Następnie planuję udać się do Inzell gdzie będzie trenował razem z Arturem Wasiem.

Podczas zawodów inauguracyjnych zobaczymy zatem w akcji Piotra Michalskiego oraz Zbigniewa Bródkę.

Źródło: sport.interia.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.