Artur Kukuła dla SiW: “Jest lekki niedosyt” [Wideo]

SAM_22481FIS Cup w skokach narciarskich w Szczyrku już za nami. Wśród mężczyzn najwięcej radości dostarczył nam Artur Kukuła, który w obu konkursach meldował się na trzecim miejscu podium. – Po ostatnich treningach spodziewałem się dobrego wyniku – powiedział nam skoczek po dzisiejszych zawodach.

FIS Cup jest okazją na rywalizację dla młodych skoczków z całego świata. Śmiało można określić, w którym miejscu znajduje się dany zawodnik i ile jeszcze brakuje do najlepszych. Dwa miejsca na podium dla Kukuły to spory sukces, gdyż w zawodach udział brała najlepsza trójka klasyfikacji generalnej. – Łatwo nie było, ale udało się – mówił po sobotnim sukcesie Kukuła. Skoki naszego zawodnika były dobre, ale w obu konkursach zabrakło szczęścia w drugich próbach. – Dzisiaj chciałem powalczyć o wygraną – przyznał nam Kukuła po niedzielnych zawodach. – Czuję lekki niedosyt z tego powodu.

Skoczek przyznał, że lato traktuje jako okres przygotowawczy, bo najważniejsza jest zima. – Przygotowania idą w dobrym kierunku, nie spodziewałem się takich efektów i mam nadzieję, że zimą będzie jeszcze lepiej – opowiadał naszemu reporterowi Kukuła. O celach na zimę nie chciał jeszcze mówić, choć przyznał, że przede wszystkim liczyć się będzie dobre punktowanie w Pucharze Kontynentalnym. Nasz zawodnik przyznał, że są jeszcze elementy, nad którymi musi popracować. – Z pewnością do poprawy jest odbicie, które kieruje za bardzo do góry i stąd nie ma noszenia – przyznał. Teraz najważniejszy jest trening. Czy uda się pojechać na kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego? – Nie planuje tego, ale jeśli się uda, to będzie bardzo dobrze – zakończył Artur Kukuła.


Ze Szczyrku dla Sportsinwinter.pl
Franek Damboń

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.