Areny IO odzyskały dawny blask. Znów trenują tam skoczkowie

Niedawno pisaliśmy o zakończonej gruntownej modernizacji obiektów w Lake Placid. Nowo oddane skocznie testują właśnie reprezentanci oraz reprezentantki Stanów Zjednoczonych, którzy w hrabstwie Essex rozpoczęli zgrupowanie przed zbliżającą się olimpijską zimą. W najbliższym czasie amerykańscy skoczkowie i skoczkinie zawitają tam ponownie w ramach krajowych kwalifikacji olimpijskich, a w marcu przyszłego roku olimpijskie obiekty staną się areną zmagań Pucharu Kontynentalnego kobiet. Czy oznacza to, że kompleks Mackenzie Intervall znów zatętni życiem?

Bogata historia i upadek

Kompleks skoczni w Lake Placid już od dłuższego czasu znajdował się w coraz gorszym stanie technicznym. Ostatnie zawody rangi międzynarodowej odbyły się tam w roku 2015. Od tamtego okresu areny Igrzysk Olimpijskich z 1932 oraz 1980 roku wymagały gruntownego remontu.

Nowe życie

Kompleksową modernizację rozpoczęto w roku 2018, o czym pisaliśmy tutaj >>>. Po blisko trzech latach niezwykle intensywnych prac kompleks Mackenzie Intervall zmienił się nie do poznania, odzyskując dawny blask. Pierwsze skoki na nowo oddanych obiektach oddali zawodnicy i zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych, którzy rozpoczęli tam zgrupowanie przed zbliżającym się sezonem zimowym. Wszyscy nie kryli wielkiej radości z możliwości szlifowania formy w komfortowych warunkach na amerykańskiej ziemii.

– To coś niesamowitego. Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy się kolejnych obiektów treningowych z prawdziwego zdarzenia. Wcześniej mogliśmy trenować tylko w Park City, bo pozostałe skocznie nie nadawały się do użytku. Na pewno wpłynie to pozytywnie na rozwój skoków w naszym kraju – przyznała nam wyraźnie uradowana skoczkini Paige Jones.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez USA Nordic (@usanordic)

Przypomnijmy, że na przełomie roku najlepsi amerykańscy zawodnicy oraz zawodniczki ponownie zawitają do stanu Nowy Jork, by zmierzyć się w krajowych mistrzostwach będących jednocześnie kwalifikacją do Igrzysk w Pekinie. Ponadto, pod koniec marca olimpijskie obiekty w Lake Placid staną się główną areną zmagań Pucharu Kontynentalnego kobiet, a rok później odbędzie się tam Zimowa Uniwersjada.

źródło: Informacja własna