Apoloniusz Tajner wyróżniony za “rozwój polskiego sportu”

Za nami gala z okazji Święta Małopolski, w ramach której przyznawano odznaczenia i wyróżnienia dla osób, które przyczyniają się do rozwoju i rozsławienia województwa małopolskiego. Wśród nagrodzony znalazł się między innymi Apoloniusz Tajner.

Uroczystość zorganizowano z okazji Święta Małopolski w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Medal Honorowy za Zasługi dla Województwa Małopolskiego jest najwyższym odznaczeniem wojewódzkim, przyznawanym od 2011 roku, mającym na celu uhonorowanie osób, organizacji i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju województwa małopolskiego na różnych płaszczyznach działalności, m.in. politycznej, gospodarczej, społecznej, kulturalnej i sportowej – czytamy na stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Prezes PZN, Apoloniusz Tajner, otrzymał w trakcie gali Złoty Medal “za nieoceniony wkład w historię i rozwój polskiego sportu, sukcesy własne oraz podopiecznych w kraju i na arenie międzynarodowej, integrowanie wokół idei sportu wielu pokoleń Małopolan, a w szczególności promocję skoków narciarskich, które stały się polskim sportem narodowym”. Wśród wyróżnionych znalazł się także m.in. ks. biskup Pieronek za zainicjowanie fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.