Apoloniusz Tajner o Kupczaku: “Liczę, że nie będzie już wypadał z trzydziestki”

W nadchodzący weekend kombinatorzy norwescy zainaugurują nowy sezon Pucharu Świata. W Ruce reprezentować będą nas Szczepan Kupczak i Adam Cieślar. Na stałe punktowanie tego pierwszego liczy Apoloniusz Tajner.

Tradycyjnie już w fińskiej Ruce zorganizowane zostają pierwsze zawody Pucharu Świata kombinatorów w nowym sezonie. Nasz kraj reprezentować będą Szczepan Kupczak i Adam Cieślar. Polska ma prawo wystawić czterech zawodników w tych zawodach. Dlaczego zatem jedzie jedynie dwóch? – Paweł Twardosz ma problemy z wagą, natomiast Piotr Kudzia i trenujący poza kadrą Wojciech Marusarz nie prezentują odpowiedniej formy, by wziąć udział w zawodach Pucharu Świata – mówił trener główny kadry narodowej w kombinacji norweskiej Tomasz Pochwała cytowany przez Onet Sport.

Polscy kombinatorzy trenowali w poniedziałek na skoczni w Wiśle. – Moje skoki są na niezłym poziomie. W Wiśle podczas treningu wiatr bardzo kręcił, ale nie przeszkodziło to w przestawieniu się z igelitu na śnieg. Skocznia była przygotowana na piątkę, więc jestem zadowolony z ostatniego treningu przed wylotem do Finlandii – podkreśla Szczepan Kupczak. Swoje oczekiwania względem tego zawodnika przedstawił nam prezes Polskiego Związku Narciarskiego. – Jest bardzo dobrze przygotowany i zmotywowany. Jego silną stroną są skoki, ale podciągnął się w biegu po tej kontuzji sprzed kilku lat – powiedział Apoloniusz Tajner. – Wraca do dobrej dyspozycji kombinatora norweskiego. Liczę na to, że on z czołowej trzydziestki nie będzie już wypadał – dodał prezes. Sezon kombinatorów ruszy już w najbliższy piątek w Ruce.

Program zawodów:

28.11.2019, czwartek
14:00 – seria próbna
16:00 – kwalifikacje / PCR

29.11.2019, piątek
09:45 – seria próbna
11:00 – seria skoków
15:00 – bieg na 5 km

30.11.2019, sobota
07:45 – seria próbna
08:30 – seria skoków
14:00 – bieg na 10 km

01.12.2019, niedziela
08:10 – seria próbna
09:10 – seria skoków
14:00 – bieg na 10 km

Źródło: Informacja własna/Onet Sport/PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.