Apoloniusz Tajner: “Kuba Wolny doskoczył do Kamila Stocha”

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej PZN mieliśmy przyjemność porozmawiania z Apoloniuszem Tajnerem. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego mówił w trakcie spotkania, że wierzy w szybki i planowy powrót Kamila Stocha. – Wszyscy mówią tu o aspektach organizacyjnych, więc ja dodam, iż poziom sportowy naszych skoczków również wzrośnie – zapewniał Tajner.

Od początku sezonu znowu jesteśmy świadkami walki Justyny Kowalczyk z Norweżkami. Chociaż na razie Polka daje im fory, to Apoloniusz Tajner wierzy w końcowy sukces naszej mistrzyni. – Justyna pokazała już w pierwszym sprincie, że jest w czołówce. Niestety, przydarzył się wypadek – opowiadał prezes. – Wierzę, że Justyna osiągnie sukces w Falun, ponieważ jak co roku jej forma będzie wzrastała ze startu na start. Tajner zauważa, że ciężko będzie się utrzymać Norweżkom na szczycie przez cały sezon, a to premiuje pozostałe zawodniczki. Planowy jest także powrót Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie. Najprawdopodobniej w następnym sezonie. – Aktualny prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak jest przychylny tej organizacji, a zasiada w czwórce osób układających kalendarz PŚ – poinformował były trener polskich skoczków.

Po słabym starcie skoczków w nowym sezonie, przyjdzie lawina sukcesów. Tak przynajmniej uważa Tajner. – Nie weryfikuje swoich oczekiwań wobec kadry, ponieważ ta grupa prezentuje wyższy poziom niż to widać na Pucharach Świata – mówi prezes PZN. Sytuacja jest lepsza niż 2 lata temu, a wówczas wszystko dobrze się skończyło. Apoloniusz Tajner zwrócił uwagę, że do treningów powrócił Mistrz Świata Juniorów Jakub Wolny. – Ten zawodnik w Klingenthal doskoczył już do Kamila Stocha – pochwalił Tajner. – Jeśli szybko wróci do takiej dyspozycji, to możemy mieć dwóch skoczków najwyższej światowej klasy – zakończył.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.