Anže Lanišek mistrzem Słowenii. Zajc nie pojedzie na TCS

Fot. M. Król

Słoweńscy skoczkowie, podobnie jak we wtorek polscy, powalczyli wczoraj o medale krajowego czempionatu. Tytułu bronił Anže Lanišek i misja ta powiodła mu się. Po zawodach Robert Hrgota ogłosił pełny skład swojej drużyny na 69. Turniej Czterech Skoczni. Wiadomo już, że zabrakło miejsca dla Timiego Zajca.

Fot. M. Król

Anže Lanišek znokautował rywali w zawodach o tytuł mistrza Słowenii. Na Bloudkovej Velikance uzyskał dwukrotnie 136,5 metra, co pozwoliło mu na pewny triumf. Za podium zawodów stanęli też dwaj bracia Prevc. Wicemistrzem kraju został najstarszy – Peter – któremu sędziowie zaliczyli 130 oraz 132,5 metra. Dwukrotny medalista olimpijski stracił do złotego krążka 18,3 punktu. Domen uzyskał brązowy medal po dwóch równych skokach na 130,5 metra. W rywalizacji kobiet złoto zdobyła Nika Križnar, a na podium za nią znalazły się Urša Bogataj i Jerneja Brecl.

Po mistrzostwach trener kadry mężczyzn – Robert Hrgota – ogłosił skład na 69. Turniej Czterech Skoczni. W Oberstdorfie zobaczymy troje braci Prevc – Domena, Petera i Cene. Poza nimi rywalizował będzie rzecz jasna Anže Lanišek. Oprócz wspomnianej czwórki powołania otrzymali Bor Pavlovic i Žiga Jelar. Miejsca zabrakło dla Timiego Zajca, który startował podczas krajowego czempionatu na dużej skoczni w Planicy. Jednak odległe dziesiąte miejsce absolutnie pozbawiło go szans na start w turnieju.

Pełne wyniki: Kobiety | Mężczyźni

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj