Anulowano wyniki dwóch Rosjanek na IO, awans Weroniki Nowakowskiej

fot: Szymon Sikora / PZBiath

fot: Szymon Sikora / PZBiath

Serial z dyskwalifikacjami dla rosyjskich zawodników, którzy mieli dopuścić się złamania przepisów antydopingowych, trwa w najlepsze. MKOl zdyskwalifikował wczoraj dwie rosyjskie biathlonistki. Skorzystała z tego Weronika Nowakowska, która awansowała w klasyfikacji sprintu w Soczi.

Cieszyć się, czy nie? To jest odwieczny dylemat sportowców, którzy w kilka lat po zakończeniu ważnej imprezy, dowiadują się o awansie w klasyfikacji, bo ktoś został złapany na dopingu. Takie uczucia mogą teraz towarzyszyć Weronice Nowakowskiej, która awansowała w konkurencji sprinterskiej w Soczi (IO 2014), z siódmej na szóstą pozycję. To dzięki karze, jaką MKOl nałożył na Olgę Wiłuchiną i Janę Romanową.

Wiłuchina i Romanowa to połowa srebrnej sztafety kobiecej z Soczi. Pierwsza z nich dodatkowo wywalczyła drugie miejsce w biegu sprinterskim. Decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który udowodniła rosyjskim biathlonistkom stosowanie dopingu, zostały zdyskwalifikowane i pozbawione nagród wywalczonych podczas ostatnich igrzysk. Weronika awansowała zatem indywidualnie a nasza sztafeta wskoczyła z dziesiątego na dziewiąte miejsce.

Źródło: PZBiath

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.