Anne Kylloenen mistrzynią Finlandii na 30 kilometrów

14:48, 11.04.2016 Daniel Topczewski

fot: zimbio.com fot: zimbio.com

Anne Kylloenen wygrała w Kuusamo bieg na 30 kilometrów techniką klasyczną w ramach mistrzostw Finlandii. Finka pojawiła się na mecie z czasem 1:34:13.2.

Dla Kylloenen, która miniony sezon zakończyła na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, był to drugi złoty medal mistrzostw Finlandii 2016. Wcześniej 28-latka była najlepsza w sprincie, który odbywał się 29 stycznia 2016 roku.

Drugie miejsce zajęła Laura Mononen (znana pod panieńskim nazwiskiem Ahervo). Doświadczona Finka straciła do swojej koleżanki z kadry 44,9 sek. Na trzeciej pozycji uplasowała się Krista Parmakoski. Multimedalistka mistrzostw Finlandii tym razem musiała obejść się smakiem, a na mecie pojawiła się minutę i 12 sekund po Kylloenen.

Tuż za podium zawody skończyła Riita-Liisa Roponen. W mistrzostwach wystartowała także Kaisa Makarainen, która dobiegła na szóstym miejscu.