Anna Veith powróci na narty w październiku

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Dobre informacje docierają od Anny Veith. Austriacka alpejka w wywiadzie dla krone.at poinformowała, że już w październiku rozpocznie treningi na nartach. 

Problemy Veith rozpoczęły się w 2015 roku tuż przed rozpoczęciem sezonu. Zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i uszkodzenie rzepki sprawiły, że opuściła cały sezon 2015/2016 oraz pierwszą część kolejnego sezonu. Po powrocie zdołała nawet raz stanąć na podium w Cortina d’Ampezzo w zawodach Pucharu Świata w supergigancie. Na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz Austriaczka wystartowała w supergigancie, którego nie ukończyła oraz w slalomie gigancie, w którym zajęła 22. miejsce. Niestety start w gigancie był jej ostatnim w sezonie. Konieczne okazało się poddanie kolejnej operacji kolana. Wobec tego mocno wątpliwe stało się czy Anna Veith będzie w stanie powalczyć o medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

Już od dłuższego czasu Veith bierze udział w treningach, a co najważniejsze nie odczuwa już żadnego bólu. Wciąż jednak nie rozpoczęła treningów na nartach, na śniegu. Teraz austriacka narciarka pochwaliła się, że na sali gimnastycznej jest w stanie już wykonywać ćwiczenia, które przez dłuższy czas były dla niej niemożliwe. Kolejnym krokiem na drodze do dawnej formy będzie powrót do jazdy na nartach, który ma mieć miejsce w październiku – Jestem pewna, że jestem w tym roku o wiele sprawniejsza niż poprzedniej jesieni. Jestem bardzo podekscytowana powrotem na śnieg – powiedziała Veith – wtedy okaże się jak będę znosić obciążenia na nartach – dodała. Pierwsze ćwiczenia w butach narciarskich “na sucho” utytułowana alpejka ma już za sobą.

Pierwsze dni na nartach mają być poświęcone luźnej jeździe. Zakłada się, że powrót do ścigania może nastąpić po 2-3 kolejnych miesiącach. Czy Veith zdąży na igrzyska w Pjonczang? Na razie odpowiedzi na to pytanie nie ma.

Źródło: kronen.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.