Anna Veith nie wystartuje w inauguracji sezonu

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Anna Veith, podobnie jak kilka innych zawodniczek, które minionej zimy doznały kontuzji, nie wystartuje w inaugurujących sezon zawodach 54. Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

W styczniu tego roku Anna Veith na obozie treningowym austriackiej kadry we włoskiej Pozza di Fassa zerwała więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Narciarka tuż przed inauguracją sezonu 2015/2016 doznała tej samej kontuzji. Po poprzednim urazie Austriaczka do ścigania w Pucharze Świata powróciła po 14-miesięcznej przerwie. Jednak nie oznaczało to całkowitego wyleczenia kontuzji kolana i z tego powodu Veith przedwcześnie zakończyła sezon 2016/2017.

Mistrzyni olimpijska w supergigancie z Soczi poinformowała, że w zbliżającej się inauguracji Pucharu Świata w Sölden nie wystartuje. 30-latka nadal przechodzi rehabilitację i chce wystartować dopiero gdy będzie na to w 100% gotowa. Narciarka nie określiła dokładnie, kiedy nastąpi jej powrót. Niemniej jednak, Anna Veith jest zadowolona ze swoich treningów, a oprócz tego odzyskała satysfakcję z jazdy na nartach.

– Do połowy maja nie wiedziałam, czy w ogóle wrócę do ścigania. Dopiero wakacje bez treningów uświadomiły mi, że naprawdę tęsknię za sportem. To był punkt, który pokazał mi, że warto dalej walczyć. Motywacji mi nie brakuje, bo rehabilitacja postępuje szybko, jestem tym zaskoczona. Kolano przyzwyczaja się do coraz większych obciążeń i nie buntuje się, ale zostało mi jeszcze kilka kroków – powiedziała dwukrotna triumfatorka Pucharu Świata.

Źródło: skiweltcup.tv/sport.interia.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.