Anna Twardosz zadowolona z awansu do drugiej serii: “Dłuższy lot robi wrażenie”

fot. Jyrki Hämäläinen

Anna Twardosz była dziś jedyną Polką, która awansowała do finałowej serii konkursu o mistrzostwo świata kobiet na skoczni dużej. 24. miejsce, które wywalczyła skokami na odległość 100,5 i 108 metrów to jej najlepszy jak dotąd wynik na imprezie mistrzowskiej. Co miała do powiedzenia dziennikarzom tuż po środowych zawodach?

fot. Jyrki Hämäläinen

Gratulacje, Ania! Chyba twój występ był dobry?

Oceniam go pozytywnie, bo weszłam do drugiej serii, ale moje skoki jeszcze nie są takie, na jakie mnie stać. Drugi był dobry, ale pierwszy spóźniłam.

Patrząc na ten drugi skok – czy warto było się tak stresować?

Nie wiem (śmiech). Nigdy nie warto, ale jednak stres to rzecz która zawsze będzie towarzyszyć startom.

Wygląda na to, że im większa skocznia, tym lepiej sobie radzisz?

Tego bym nie powiedziała. Wolę mniejsze, na dużych jeszcze nie umiem zbyt dobrze latać, ale myślę, że jeszcze to wypracuję. Błędy, które popełniam na małej skoczni bardziej oddziałują na dużej.

Mimo wszystko, czy jeśli skaczesz 10-15 metrów dalej, odczuwasz większą przyjemność z tych ułamków sekundy dłuższego lotu, czy nie robi to na tobie już wrażenia?

To zawsze robi wrażenie. Ja lubię latać i dlatego uprawiam ten sport. Im dalsze skoki, tym lepiej się czuję.

Chciałbym jeszcze zapytać o testy COVIDowe, wiemy, że mieliśmy dziś pozytywny przypadek koronawirusa u Halvora Egnera Graneruda. Czy większym stresem są dla was starty, czy może sam fakt testowania?

Testami się nie stresuję. Ja już miałam koronawirusa, więc nie mam się czego bać. Liczę na szczęście – koronawirus nam niegroźny.

Gdybyś mogła podsumować ostatnie dwa tygodnie – jakie one dla ciebie były? Pod względem sportowym, życiowym, emocjonalnym? Jaką myśl wywieziesz z Oberstdorfu?

To na pewno ciężkie tygodnie, dużo stresu. Ale wywiozę stąd zadowolenie z tego, że udało mi się wystartować na Mistrzostwach Świata. To duży prestiż i duma.

Adam Małysz i Dawid Kubacki doradzali wam, abyście mniej kierowały się na skoczni emocjami i było w waszych skokach więcej koncentracji. Czy weźmiesz sobie te rady do serca?

Słyszałam te słowa, staram się nie podchodzić do tego emocjonalnie. Aczkolwiek jest ciężko.

 

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,

Mateusz Król

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej