Anna Rupprecht ponownie kontuzjowana

fot. facebook.com/deutscherskiverband

fot. facebook.com/deutscherskiverband

Niemiecka skoczkini narciarska, niespełna 23-letnia Anna Rupprecht po raz kolejny doznała kontuzji kolana. Tym razem uszkodziła łąkotkę.

Rupprecht ma już za sobą jedną poważną kontuzję – zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie w grudniu 2016 roku. Problemy z kolanem miała również pod koniec minionego sezonu. Z tego powodu opuściła finałowe zawody Pucharu Świata w Rosji – w Niżnym Tagile i Czajkowskim. Podczas pierwszych skoków na igelicie tego lata, w trakcie zgrupowania niemieckiej kadry w Austrii, ponownie poczuła ból w kolanie. Po badaniach okazało się, że uszkodziła łąkotkę.

Anna Rupprecht jako juniorka z drużyną zdobywała medale mistrzostw świata juniorów. W swoim dorobku ma też jedno podium zawodów Pucharu Świata. Jeszcze przed kontuzją, w inauguracyjnym konkursie w Lillehammer w 2016 roku zajęła trzecie miejsce i do tej pory to jej największe osiągnięcie. W sezonie 2018/2019 zdobyła 209 pkt w Pucharze Świata, co dało jej 25. pozycję w klasyfikacji generalnej. Jest także dwukrotną mistrzynią Niemiec.

źródło: schwaebische-post.de/twitter.com/skij_world

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.