Fatalny upadek Fenninger na treningu. Koniec sezonu dla Austriaczki.

Photo credit: RaceOnTheEdge / Foter / CC BY-NC-SA
Photo credit: RaceOnTheEdge / Foter / CC BY-NC-SA

Nie ma ostatnio szczęścia Anna Fenninger. Niedawno zdobywczyni Kryształowej Kuli za poprzedni sezon musiała przerwać treningi na lodowcu w Pitztal z powodu bólu kolana i gdy wszystko miało już być dobrze to Austriaczce znów przytrafił się uraz. Tym razem w Soelden, gdzie trenowała ona przed sobotnim gigantem i niestety przekreśla on jej starty w sezonie 2015/2016.

Dziś rano Fenninger upadła podczas treningu slalomu giganta na lodowcu Rettenbach, po czym chwyciła się za kolano z widocznym odczuciem bólu. Została ona zabrana na dół na saniach, a następnie przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Innsbrucku na badania. Niestety kontuzja okazała się bardzo poważna. Zerwaniu uległy więzadła krzyżowe w prawym kolanie i konieczna będzie operacja, której Ana Fenninger zostanie poddana jeszcze dziś.

Fenninger dopiero niedawno powróciła do treningów po przymusowej przerwie spowodowanej bólem kolana, który pojawił się na początku miesiąca. Liderka austriackiej kadry odpoczywała przez dwa tygodnie, w związku z czym nie było wiadomo czy wystąpi w Soelden. Teraz czeka ją długa rehabilitacja, ale mamy nadzieję, że Ana wróci po rekonwalescencji w pięknym stylu.

Źródło: skiracing.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.