Anette Sagen została trenerką!

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

Jedna z najwybitniejszych skoczkiń w historii Norweżka Anette Sagen postanowiła sprawdzić się w nowej roli. Pod koniec maja została trenerką. 

Anette Sagen rozpoczęła pracę z grupą nastolatków w swoim dawnym klubie Flying Team Vikersund. Grupa, którą szkoli Sagen liczy 22 zawodników i zawodniczek, w wieku od 12 do 16 lat.

Nowa trenerka to jedna z najbardziej utytułowanych skoczkiń narciarskich w historii. W swoim dorobku Sagen ma m.in. brązowy medal Mistrzostw Świata, medale Mistrzostw Świata Juniorek, 10 złotych medali Mistrzostw Norwegii oraz 5 zwycięstw w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Do dzisiaj jest rekordzistką w liczbie miejsc zajmowanych na podium w Pucharze Kontynentalnym. Anette Sagen 10. marca 2015 roku ogłosiła zakończenie swojej sportowej kariery. Podczas konkursu Pucharu Świata w Oslo razem z Andersem Bardalem oraz Kamilem Stochem została odznaczona medalem Holmenkollen. Skoczkini również studiowała na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Trondheim i dlatego posiada wykształcenie trenerskie.

Życzymy owocnej pracy!

źródło: nettavisen.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.