Anette Sagen będzie trenerką

Fot. berkutschi.com
Fot. berkutschi.com

 

 

 

 

 

Anette Sagen, norweska skoczkini narciarska w marcu tego roku zakończyła swoją sportową karierę. 30-latka jednak nie ma zamiaru rozstawać się ze skokami narciarskimi. Zostanie trenerką młodzieży w Vikersund. 

Norweżka będzie współpracować z ekipą Vikersund Flying Team, w której sama trenowała przez kilka lat będąc jeszcze skoczkinią. Teraz, pod jej skrzydłami znajdzie się 22 podopiecznych w wieku od 12 do 16 lat. Dyrektor norweskich skoków, Clas Brede Braathen uważa, iż Sagen świetnie poradzi sobie w roli trenerki. Nie bez znaczenia jest jej sportowe doświadczenie, które zdobywała przez lata na międzynarodowych obiektach.  Była już skoczkini jest bardzo podekscytowana nową pracą i sądzi, że to nowe zadanie da jej mnóstwo satysfakcji. Pierwsze treningi z młodzieżą, Sagen rozpocznie już w następnym tygodniu.

Warto dodać, iż jej kariera obfitowała w wiele sukcesów. 30-latka jest medalistką Mistrzostw Świata Juniorek (Stryn 2004 r) a także Mistrzostw Świata w kategorii seniorek z czeskiego Liberca (2009 r). Jest też 5-krotną triumfatorką generalnej klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Na swoim koncie posiada 10 krążków wywalczonych podczas konkurs o mistrzostwo swojego kraju.

Źródło:  nettavisen.no / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.