Andrzej Stękała po Mistrzostwach Polski: Trzeba być cierpliwym i dążyć do celu

www.ocdn.eu
www.ocdn.eu

Andrzej Stękała udzielił wywiadu dla redakcji sportsinwinter.pl, w którym podsumował sezon oraz początki jego przygody ze skokami.

Zawodnik AZS Zakopane, który na Mistrzostwach Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zajął 2 miejsce w konkursie indywidualnym oraz 1 miejsce w konkursie drużynowym podkreślił, że treningi są podstawą sukcesu, który miał odzwierciedlenie w jego występie podczas MP. “Trzeba być cierpliwym i dążyć do celu”- dodał Andrzej Stękała.

Skoczek zapytany o początki jego kariery sportowej dość mocno podkreślił fakt, że na samym początku jego skoki nie wychodziły i potocznie “klepał bulę”. Dopiero współpraca z Krzysztofem Sobańskim dała rezultaty. Dodał również, że będąc w kadrze są wręcz idealne warunki do trenowania. Na samym początku gdy startował w zawodach FIS Cup, oswajał się ze zdobywanymi przez niego lepszymi wynikami na zawodach tej rangi.

Rozwijając dalszą wypowiedź dla redakcji, wspomniał, że musi zmienić nastawienie psychiczne, nie wyznacza sobie celów na przyszły sezon i chce odpocząć po wyczerpującym sezonie dla niego.

Pełny wywiad możecie znaleźć tu

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.