Andrzej Stękała dla SiW: Sezon jak najbardziej na szóstkę

DSC_0317-Copy1

Andrzej Stękała to jeden z tych zawodników, którzy tę zimę mogą jak najbardziej zaliczyć do udanych. Po dzisiejszym konkursie drużynowym Mistrzostw Polski w Wiśle, w którym razem z drużyną AZS Zakopane zdobył złoty medal, ocenił dla nas swoje występy. 

Sezon 2015/2016 był debiutanckim sezonem w Pucharze Świata dla Andrzeja Stękały a mimo to nasz młody zawodnik na swoim koncie zgromadził 105 punktów w klasyfikacji generalnej i zajął 34. miejsce. – Sezon jak najbardziej na szóstkę bo przed sezonem nie stawiałem sobie takiego celu. Cel był taki, żeby zdobyć minimum jeden punkt w Pucharze Świata a przekroczyłem 100. Będę czekać na przyszły sezon i będę walczyć – zapewnia Stękała.

Dzisiejszy dzień to nie tylko rywalizacja w konkursie drużynowym ale również pożegnanie Łukasza Kruczka, który od 8 lat był trenerem Kadry A w skokach narciarskich. Chociaż Stękała trenował pod okiem trenera Kadry B Macieja Maciusiaka, nie ukrywa, że jest wdzięczny Kruczkowi za to, że otrzymał od niego szansę rywalizowania w Pucharze Świata. – Na pewno dużo się od niego nauczyłem i tutaj też dzięki dla trenera bo widać było, że w pewnym momencie zauważył coś we mnie i dał mi tę szansę, którą wykorzystałem i później już to jakoś szło. Dostawałem takie cenne wskazówki od niego i jedyne co mogę zrobić w tym momencie, to podziękować – mówi. Prawdopodobnie już jutro poznamy nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski. – Na razie nie myślę czego od nowego trenera będę wymagał, po prostu będę się starał robić dobrą robotę – kończy z uśmiechem Andrzej Stękała.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.