Andrzej Dziedzic i Daria Krajewska zwyciężyli w slalomie w Soldzie

18:46, 18.11.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 18:51, 18.11.2017

Sobotnie zawody Trofeo Dialto w Soldzie były bardzo udane dla reprezentantów Polski. W slalomie kategorii Citizen zwycięstwo odnieśli Daria Krajewska oraz Andrzej Dziedzic. Choć nie są to zawody wysokiej rangi, to wygraną w zawodach i tak należy docenić.

Zawody rangi Citizen to kontynuacja kilkudniowego ścigania we włoskim ośrodku Solda (Sulden). Już kilka dni temu Krajewska dwukrotnie zajęła drugie miejsce w wyścigach National Junior Race, a dziś udało jej się triumfować w slalomie w wyścigu kategorii Citizen. Wysoko uplasowały się także Katarzyna Wąsek, która zajęła piąte miejsce ze stratą 1,16 sek. do Krajewskiej oraz Magdalena Łuczak, która znalazła się tuż za Wąsek na miejscu szóstym (+1,56 sek.). We wczorajszym gigancie w Soldzie Polki nie startowały.

Wyniki slalomu kobiet - 18.11.2017

Andrzej Dziedzic stał na podium zarówno po wczorajszych zawodach w gigancie, jak i po dzisiejszym slalomie. W piątek Dziedzic zajął w slalomie gigancie drugie miejsce ze stratą 0,08 sek. do Austriaka Floriana Pfluga, natomiast dziś srebrny medalista MP w gigancie z 2016 roku był najlepszy w slalomie, uzyskując przewagę 0,63 sek. nad drugim zawodnikiem, którym był Włoch Matteo Confortola. W zawodach startował również 17-letni Jakub Matulka, który w gigancie uplasował się na 11. miejscu (+1,54 sek.). W slalomie Matulka nie ukończył pierwszego przejazdu i nie został sklasyfikowany.