Wellinger zapowiada powrót na szczyt. “Starego Andiego już nie będzie”

Andreas Wellinger, utalentowany niemiecki skoczek narciarski, powraca do rywalizacji na skoczni. W ciągu ostatnich miesięcy przechodził rehabilitację uszkodzonego kolana oraz obojczyka. 

W ubiegłym roku zawodnik upadł podczas przygotowań do sezonu Pucharu Świata i zerwał więzadło krzyżowe. To sprawiło, że musiał odpuścić sobie zimowe zmagania. Kilka miesięcy później uszkodził sobie obojczyk, co na dalsze miesiące wykluczyło go z treningów.

Teraz Andreas Wellinger powraca do rywalizacji i chce tej zimy zaprezentować najwyższą formę. Sam jednak przyznaje, że kontuzje wiele zmieniły. – Starego Andiego Wellingera już nie będzie. W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. Towarzyszą mi nowe uczucia – powiedział 25-latek.

Już w ten weekend będziemy mogli podziwiać skoczka na inauguracji Pucharu Świata w Wiśle. Trener Niemców, Stefan Horngacher, nie ma w tym sezonie wygórowanych oczekiwań wobec Wellingera. Sam skoczek się jednak nie poddaje. – Okaże się, jak pójdzie mi w zawodach, czy odnajdę właściwy rytm. Jestem ambitny i już tej zimy chcę wrócić na szczyt – zdradził.

Źródło: PAP/Instagram.com