Andreas Wellinger kontuzjowany

O sporym pechu może mówić Andreas Wellinger, który podczas przygotowań do sezonu doznał kontuzji kolana. Mistrz olimpijski z Pjongczangu nabawił się jej po upadku na skoczni.

Andreas Wellinger doznał kontuzji kolana podczas treningów w Hinzenbach. Niemiec upadł i poczuł ból w kolanie. – Doznałem zerwania więzadła krzyżowego. Jestem już po operacji. Wszystko poszło dobrze – napisał na swoim profilu społecznościowym mistrz olimpijski. – Teraz nadszedł czas, aby skupić się na mojej rehabilitacji i innym sposobie letnich przygotowań. Wrócę jak najszybciej – dodawał skoczek. Teraz najprawdopodobniej czeka go kilkumiesięczna przerwa w treningach.

– Przerwa spowodowana kontuzją jest frustrująca dla Andreasa, jak i dla całego zespołu. Zastąpienie go w nadchodzącym sezonie będzie dużym wyzwaniem dla nas wszystkich. Życzymy Andreasowi szybkiego powrotu do zdrowia i jesteśmy pewni, że wzmocni nas ponownie w Pucharze Świata – powiedział dla Niemieckiego Związku Narciarskiego Stefan Horngacher.

– Do tej pory czułem się bardzo dobrze, a przygotowania do sezonu przebiegały zgodnie z planem, tym bardziej irytująca jest teraz kontuzja – przyznał Wellinger.

Źródło: Instagram/DSV

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Andreas Wellinger kontuzjowany

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.