Andreas Wellinger: Każdy dzień to nowa szansa

Dwukrotny wicemistrz świata z Lahti Andreas Wellinger zaczął nowy sezon od dziewiątego miejsca w konkursie indywidualnym w Wiśle. – Myślę, że podążam dobrą drogą – podsumował weekend Wellinger.

Kiedy Severin Freund zmaga się z kontuzjami, to właśnie Andreas Wellinger jest największą nadzieją Niemców na sukcesie w sezonie olimpijskim. Czwarty zawodnik minionego sezonu zimowego w Wiśle rozpoczął spokojnie, bo od dziewiątego miejsca. – Moje skoki były lepszy od tych z drużynówki i tych piątkowych. Myślę, że podążam dobrą drogą – powiedział nam Andreas Wellinger po niedzielnych zmaganiach. – Cała rodzina skoków narciarskich jest blisko siebie – dodał.

Niemiec od dawna świetnie radził sobie na tym obiekcie i bardzo często stawał tutaj na podium. – Lubię tę skocznię, ale moje skoki od piątku nie były najlepsze. Poczyniłem małe kroki i to jest ważniejsze od rezultatu, jaki osiągnąłem – oceniał Wellinger. – Każdy dzień to nowa szansa. Łatwo zatem policzyć, że w następny weekend będę miał takie dwie – optymistycznie rozwijał drużynowy mistrz olimpijski z Soczi. Na początku sezonu Pucharu Świata Andreas nie stawia w ciemno, jakie miejsce zajmie w klasyfikacji końcowej. – Chcę przede wszystkim pokazać się z dobrej strony we wszystkich konkursach. Zaczynając od minionej soboty do końca marca – przyznał. – Na końcu zobaczymy kto był najlepszy w zawodach o Puchar Świata.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.