Andreas Wank zakończył sportową karierę. Znajdzie się w sztabie Stefana Horngachera

Niemiecki skoczek narciarski Andreas Wank zdecydował się zakończyć sportową karierę. 31-latek poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Teraz ma dołączyć do sztabu szkoleniowego Stefana Horngachera, choć ostatni skok odda jeszcze w tym miesiącu, towarzysząc zawodom Letniego Grand Prix w Hinterzarten. 

Ostatni skok niemiecki zawodnik odda przy okazji zawodów Letniego Grand Prix w Hinterzarten, choć nie startując w samych konkursach. SC Hinterzarten to klub, którego barwy reprezentował 31-latek. Teraz ma za zadanie przygotować się do nowej roli – członka sztabu szkoleniowego reprezentacji Niemiec.

– To dla mnie trudna decyzja, bo moim celem było kontynuowanie kariery, by pojechać na igrzyska olimpijskie, ale nowe wyzwanie i chęć pomocy zespołowi zwyciężyła. Teraz wzmocnię sztab szkoleniowy Stefana Horngachera, starając się jak najbardziej go wspomóc – napisał skoczek na Instagramie. – Nie osiągnąłem wszystkiego w świecie skoków, ale są pewne chwile, które zapamiętam na zawsze. Jednak moja kariera obfitowała w zarówno ciężkie, jak i wspaniałe momenty. Teraz chciałbym przekuć to na wsparcie dla naszej świetnej drużyny.

Wank ma na swoim koncie 2 miejsca na podium Pucharu Świata, będąc 2 i 3 w 2010 i 2013 roku w Sapporo. Do tego był w złotej drużynie Niemców na igrzyskach olimpijskich w Soczi, a do świata skoków narciarskich wchodził zdobywając indywidualne i drużynowe złoto mistrzostw świata juniorów w Zakopanem.

Źródło: instagram.com/andreaswank_official / informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.