Norweg Andreas Stjernen kończy karierę. Skoczek podjął decyzję, iż rozpoczynający się właśnie turniej Raw Air, będzie ostatnią imprezą, w której będzie startował jako skoczek narciarski.

Stjernen w wywiadzie dla norweskiej federacji narciarskiej przyznał, iż o zakończeniu kariery myślał już od dawna. Upadek, który zdarzył się w tym sezonie w Lahti nie wpłynął na jego decyzję o zawieszeniu nart na kołku ale pozostawił ślad w jego psychice. Dlatego też nie chce rywalizować na skoczni w Planicy. W najbliższej przyszłości zamierza zacząć studia i znaleźć nową pracę. Całą wypowiedź Norwega można znaleźć tutaj:

Andreas Stjernen w minionym sezonie zdobył małą kryształową kulę za triumf w klasyfikacji lotów narciarskich. W swoim dorobku ma również siedem miejsc na podium i jedno zwycięstwo w Pucharze Świata. Razem z norweską drużyną zdobył także złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu i Mistrzostw Świata w lotach w Oberstodrfie, srebrny Mistrzostw Świata w Lahti oraz brązowy medal z drużynie mieszanej podczas Mistrzostw Świata w Seefeld.

źródło: facebook.com/hopplandslaget/

 

1 thought on “Andreas Stjernen kończy karierę

  1. Witam Moim zdaniem Andreas Stjernen w genialny sposób zakończył karierę stawiając na drugim stopniu podium myślę że nie jeden skoczek chciałby mieć takie zakończenie kariery sportowej szkoda jedynie że Andreas Stjernen nie wygrał swojego ostatniego w karierze konkursu Ryou Kobayashi zwinął mu to zwycięstwo z przed nosa mógł tego nie robić przecież przed nim cała kariera a przed Stjernenem już nie a myślę że Ryou Kobayashi wiedział że Andreas Stjernen kończy karierę to zachował się nie ładnie moim zdaniem.
    mimo to super zakończenie Kariery Andreasa Stjernena życzę mu wszystkiego najlepszego po za karierą sportową.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.