Andreas Mitter trenerem fińskich skoczków

Lauri Asikainen

Popołudniu potwierdzono informacje, że Andreas Mitter zostanie nowym trenerem fińskich zawodników. Zastąpi na tym stanowisku Jani Klinge. 

Fiński Związek Narciarski poszukiwał nowego trenera dla kadry narodowej. Na celowniku był m.in Alexander Pointner. Ten niestety, z powodów osobistych odrzucił propozycję. Dzisiaj doszło do porozumienia z Andreasem Mitterem. Austriak rozpoczął swoją karierę trenerską od klubu narciarskiego Partenkirchen w Niemczech. Swego czasu, wraz z Florianem Lieglem trenowali kadrę B austriackich skoczków narciarskich.

Andreas Mitter prace na stanowisku trenera fińskich skoczków rozpocznie w połowie kwietnia. Wtedy również zostanie oficjalnie zaprezentowany przed Fińskim Związkiem Narciarskim. Pierwszym zadaniem nowego trenera będzie stworzenie nowego sztabu szkoleniowego oraz podzielić zawodników na odpowiednie grupy szkoleniowe. Jego kontrakt będzie ważny przez dwa lata z możliwością przedłużenia.

Mitter będzie miał niełatwe zadanie przed sobą. W tym sezonie fińscy zawodnicy znowu spisywali się bardzo słabo. Najlepszy obecnie fiński skoczek – Lauri Asikainen plasuje się na 46 pozycji w klasyfikacji Pucharu Świata. Fińskiemu Związkowi Narciarskiemu zależy aby na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Lahti ich drużyna pokazała się w końcu z dobrej strony. I temu w najbliższych miesiącach będzie musiał podołać Andreas Mitter.

Źródło: eurosport.onet.pl/fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.