Andreas Mitter nie będzie już trenerem Finów

fot. Iltalehti.fi

fot. Iltalehti.fi

Austriacki szkoleniowiec reprezentacji Finlandii po tym sezonie przestanie pełnić tę funkcję. Fiński Związek Narciarski nie chce przedłużyć z Andreasem Mitterem dwuletniego kontraktu, który kończy się właśnie po sezonie. 

Mitter nie osiągnął z fińską kadrą żadnych spektakularnych wyników. Tej zimy Finlandia zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów, z dorobkiem zaledwie 119 pkt. Główny problemem fińskich skoków jest brak środków finansowych. Decyzję o zrezygnowaniu z usług austriackiego trenera w poniedziałek podjął Fiński Związek Narciarski. Sam Andreas Mitter przyznał, że również nie chciał kontynuować współpracy. – Jak mam stworzyć i rozwijać kadrę narodową, skoro nie mam długoterminowego zapewnienia dotyczącego finansowania ekipy przez związek? – pytał. O braku pieniędzy wprost mówi też Mika Kulmala, dyrektor fińskiego związku. – Na skoki przeznaczane jest z budżetu pół miliona euro. Na ten moment jesteśmy w posiadaniu połowy tej kwoty – przyznaje.

Mitter poprowadzi kadrę do końca sezonu. Kto go zastąpi? Mówi się o Laurim Hakoli, ale ostateczne decyzje mają zapaść do czasu ostatnich zawodów w Planicy.

źródło: is.fi / skijumping.pl 

1 thought on “Andreas Mitter nie będzie już trenerem Finów

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.