Andreas Kofler: Spoglądam w stronę mistrzostw świata

0

Andreas KoflerReprezentacja Austrii zajęła wczoraj czwarte miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Po zawodach udało nam się porozmawiać z Andreasem Koflerem. 

Zawody Pucharu Świata w Zakopanem od wielu już lat wszystkim skoczkom kojarzą się przede wszystkim z niesamowitą atmosferą. Niektórym może się wydawać, że skoczkowie odruchowo już powtarzają pochwały w kierunku naszej publiczności, ale Andreas Kofler podkreślił, że co roku jest zaskakująco. – To wielka radość móc skakać tutaj. Doping jest niesamowity – mówił Andreas Kofler. – Polscy skoczkowie są w świetnej formie, więc ludzie przybywają tutaj jak za czasów Adama Małysza. To niebywałe – powiedział Austriak.

Andreas Kofler nie miał najlepszych sezonów w minionych latach. Ciężko było mu się załapać do głównego składu reprezentacji Austrii. – To zawsze jest trudny okres, kiedy chcesz dobrze skakać, ale ci nie wychodzi – opowiadał nam Kofler. – Myślę jednak, że to wszystko idzie lepiej. Cieszę się znowu skokami – dodawał. Wicemistrza olimpijskiego z Turynu sporo kosztował powrót do wysokiej formy. Ciężka praca i odnalezienie motywacji wreszcie dało efekty. – Spoglądam w stronę mistrzostw świata i wiem, że będzie tam dobrze – mówił Andreas.

W Austriackiej drużynie nie tylko nazwisko Koflera kojarzy się z powrotem. Wczoraj w konkursie zespołów w składzie pojawił się Gregor Schlierenzauer. – To zawsze dobrze dla drużyny, kiedy wracają dobrzy skoczkowie wracają – powiedział Andreas. – Gregor podniósł się po trudnym okresie i bardzo się cieszę, że wrócił. Według Austriaka faworytem niedzielnych zawodów jest Kamil Stoch, ale inni skoczkowie, także i on, czują się na sile, aby pokonać Polaka.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.