Andreas Goldberger najlepszy wśród weteranów

fot. kurier.at
fot. kurier.at

W austriackim Villach w miniony weekend odbyły się Letnie Mistrzostwa Austrii. Nie zabrakło w nich zmagań skoczków weteranów, którzy skoki narciarskie uprawiają amatorsko. Triumfował Andreas Goldberger.

“Goldi” w swojej kategorii wiekowej uzyskał w dwóch próbach odległości na 88,5 m oraz 94,5 m z notą łączną 274,7 pkt. Wyprzedził on o 94,8 pkt drugiego na podium Klausa Soelcknera (82,5m;84,5 m;180,1 pkt). Na najniższym stopniu podium znalazł się Andreas Stranz ( 84 m;83,5 m; 177,5 pkt).

Andreas Goldberger jest porównywany do japońskiego skoczka Noriakiego Kasai, który w porównaniu do Austriaka nadal czynnie bierze udział w konkursach Pucharu Świata. – Zdarza mi się skakać co najmniej tak daleko jak on. Noriaki jest niesamowity. Nie dość, że jest ode mnie starszy, to wciąż rywalizuje z najlepszymi na znakomitym poziomie- dodaje popularny “Goldi”.

Jednak Goldberger nie zamierza kończyć skakać amatorsko. – Czasem, gdy oddaję próby na dużych skoczniach, czuję, że organizm nieco słabnie. Nie chcę jednak dać za wygraną. Nie wiem, kiedy odłożę narty na półkę- podsumował na koniec.

Pełne wyniki konkursu weteranów

Źródło: www.sport.tvp.pl/www.ewoxx.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.