Andraz Pograjc i Ema Klinec najlepsi w Kranju

ernest-prislicW dniu wczorajszym w Kranju odbyły się zawody z cyklu Cockta Pokal, zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w sześciu kategoriach na skoczni HS 109.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Andraz Pograjc, który po skokach na 108 i 109.5 metra zapewnił sobie zwycięstwo. Nieco ponad 8 punktów straty miał do niego Miran Zupancic, a na trzecim miejscu zmagania zakończył Cene Prevc, który skoczył 105 i 107 m.

Pełne wyniki mężczyzn

Pośród skoczków do lat 20 triumfował Tine Bogataj, który miał 4,5 pkt przewagi na Blazem Pavlicem, natomiast na trzecim miejscu zmagania ukończył Ziga Jelar

Pełne wyniki chłopców do lat 20

Kristjan Lesnik okazał się być najlepszy pośród chłopców do lat 18, skoczył 106 i 105 metrów w konkursie i zakończył go z przewagą 2,7 pkt nad drugim Medardem Brezovnikiem. Trzeci, Bernard Dobre, stracił jedynie 0,5 pkt do drugiego miejsca.

Pełne wyniki chłopców do lat 18

Ostatnią konkurencją mężczyzn były zawody chłopców do lat 16, w których triumfował Zak Mogel. Ponad 10 punktów mniej zdobył drugi zawodnik konkursu, Filip Vranc. Na ostatnim miejscu na podium stanął Jan Bombek.

Pełne wyniki chłopców do lat 16

Pośród kobiet triumfowała Ema Klinec, po skokach na 99 i 101,5 metra, zyskała tym samym 7,8 pkt przewagi nad drugą Ursą Bogataj. Najmłodsza zawodniczka, Nika Kriznar, stanęła na trzecim miejscu podium.

Pełne wyniki kobiet

Wśród dziewczyn do lat 20 najlepsza była Jerneja Brecl, która miała prawie 50 punktów przewagi nad drugą Kają Urbaniją Coz. Trzecia była Katra Komar, która do drugiego miejsca straciła niecałe 5 punktów

Pełne wyniki dziewczyn do lat 20

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.