Anders Fannemel dla SiW: “Jesteśmy zupełnie inną drużyną”

DSC_0800Reprezentacja Norwegii pokazała się wczoraj w Wiśle z dobrej strony, zajmując trzecie miejsce w konkursie drużynowym Letniej Grand Prix. Po zawodach udało nam się porozmawiać z Andersem Fannemelem.

Rekordzista świata w długości lotu przyznał, że nie osiągnął jeszcze stabilnej formy. – Pierwszy konkursowy skok nie był do końca udany, ale drugi był już bliski ideału – mówił Anders Fannemel. – Jestem jednak zadowolony ze swojego występu – dodał. Norweg docenił oczywiście polską publiczność, która jak zwykle nie zawiodła. – Jest tu dobry obiekt a za nami świetny konkurs – zauważył skoczek.

Postanowiliśmy zapytać naszego rozmówcę, jak układa się praca w drużynie norweskiej po zakończeniu kariery przez ich flagowych zawodników – Andersa Bardala czy też Andersa Jacobsena. – Jesteśmy zupełnie inną drużyną. Młodsi niż wcześniej, ale wciąż pozostajemy silni i liczymy się w walce o podium – tłumaczył Fannemel. Zawodnik zauważył, że zawodnicy, którzy nie startowali w konkursie drużynowym też są silni (Velta, Tande). Podkreślał mocne zaplecze norweskich skoków. Ciężko było określić kto jest liderem kadry. – Myślę, że Rune Velta i ja, ponieważ jesteśmy starsi i bardziej doświadczeni – przyznał Anders. Norweg ma nadzieję na eksytujący sezon, który pozwoli nabrać doświadczenia jego młodszym kolegom.

[Wideo]

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.