Anders Bardal już po operacji nadgarstka!

fot: facebook.com/hopplandslaget
fot: facebook.com/hopplandslaget

Anders Bardal podczas kwalifikacji w Wiśle doznał upadku, czego skutkiem był złamany lewy nadgarstek. Norweski skoczek w środę przeszedł operację w szpitalu Św. Olafa w Trondheim.

-Uraz okazał się dużo bardziej skomplikowany, niż początkowo myśleliśmy. Złamanie zostało ustabilizowane za pomocą płytek i śrub. Zabieg zakończył się sukcesem. Takie urazy goją się zazwyczaj w ciągu czterech do sześciu tygodni – powiedział fizjoterapeuta norweskiej kadry Lars Haugvad.

Kontuzja jednak nie przekreśla planów Norwega. Mistrzostwa Świata w Falun nadal są jego głównym celem. -Mam nadzieję, że uda się zrealizować plan powrotu do sportowej rywalizacji. Moim celem jest udział w Mistrzostwach Świata w Falun, ale nie chcę być zwykłym turystą, miejsce 25-te mnie nie zadowala. Kwalifikacje do konkursu na skoczni normalnej rozegrane zostaną za równy miesiąc, jestem umiarkowanym optymistą. Zrobię wszystko, co w mojej mocy. Moim celem jest powrót do wysokiej formy. Myślę, że będzie to wspaniała impreza – powiedział Bardal.

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.