Anders Bardal i jego cele na nadchodzący sezon

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

 Wraz z nowym sezonem Pucharu Świata, skoczkowie wyznaczają sobie kolejne cele. Zdobywca Kryształowej kuli z sezonu 2011/2012 Anders Bardal przyznał, że jego największym marzeniem na tę chwilę jest zdobycie złotego medalu w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Falun.

 32 letni zawodnik wyznał, iż w jego kolekcji brakuje tego właśnie trofeum. Dodatkową chęcią zdobycia złotego krążka w kategorii drużynowej może być spowodowane chęcią odwetu za poprzednie mistrzostwa, kiedy to po sporym zamieszaniu Norwegowie ostatecznie stracili brązowy medal na rzecz Polski. “Wygrałem już Puchar Narodów wraz z moimi kolegami i chciałbym przeżyć podobne emocje. Osiągniecie czegoś z zespołem smakuje lepiej niż indywidualny triumf” – powiedział skoczek.

 Norweg nie skupia się tylko i wyłącznie na tej imprezie, lecz celuje również w podium klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, na którym jeszcze nigdy nie miał przyjemności stanąć. Prócz tego planuje uzbierać jak najwięcej punktów w Pucharze Świata i znajdować się wśród ścisłej czołówki. Anders jest bardzo zmotywowany aby wyznaczone przez niego cele zostały zrealizowane. “Motywuje mnie to, że mam najlepszą pracę na świecie. Mogę ciągle podróżować i skakać. Nie odczuwam zmęczenia, choć wiosną trudno było mi wrócić do skakania” – oznajmił Mistrz Świata ze skoczni normalnej z Val di Fiemme.

Źródło:  Fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.