fot. Agnieszka Białek

fot. Agnieszka Białek

Ponad dwa lata minęły już od czasu, kiedy Anders Bardal zakończył karierę skoczka narciarskiego. Mamy jednak dobrą wiadomość dla sympatyków Norwega. W najbliższym sezonie znów będzie można go oglądać, ale w zupełnie nowej roli.

Anders Bardal po zakończeniu kariery pracował w banku. Po zakończeniu kariery nigdy nie zdarzyło mu się zasiąść na belce i oddać skok. Norwega nie ciągnie w tę stronę. Mimo to wróci do świata skoków narciarskich. To za sprawą umowy, jaką podpisał z firmą Discovery. Teraz 35-latek będzie ekspertem w studiach relacji Eurosportu. – Discovery zadzwoniło do mnie z pytaniem, czy jest jakakolwiek możliwość, bym objął stanowisko eksperta podczas najbliższego sezonu. Zgodziłem się. Nie pracowałem wcześniej w ten sposób, ale jestem pewny, że dam z siebie wszystko – powiedział Anders Bardal w rozmowie z portalem dagbladet.no.

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Soczi (normalna skocznia) jest podekscytowany nową pracą. Zdradził już, że jego zdaniem nowy sezon będzie bardzo udany dla norweskich skoczków. – Kenneth Gangnes jest teraz w bardzo dobrej formie. Niedawno wygrał wszystkie przewidziane dla drużyny sprawdziany na Granaasen w Trondheim. Daniel Andre Tande również wykonał dużo dobrej roboty, podobnie jak Johann Andre Forfang – przyznał Bardal. Anders debiut w nowej roli miał w sobotę. Przypomnijmy, że podobne stanowisko powierdzono Andersowi Jacobsenowi. Tyle, że w norweskiej stacji NRK.

Źródło: dagbladet.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.