Anders Bardal ekspertem Eurosportu

fot. Agnieszka Białek

fot. Agnieszka Białek

Ponad dwa lata minęły już od czasu, kiedy Anders Bardal zakończył karierę skoczka narciarskiego. Mamy jednak dobrą wiadomość dla sympatyków Norwega. W najbliższym sezonie znów będzie można go oglądać, ale w zupełnie nowej roli.

Anders Bardal po zakończeniu kariery pracował w banku. Po zakończeniu kariery nigdy nie zdarzyło mu się zasiąść na belce i oddać skok. Norwega nie ciągnie w tę stronę. Mimo to wróci do świata skoków narciarskich. To za sprawą umowy, jaką podpisał z firmą Discovery. Teraz 35-latek będzie ekspertem w studiach relacji Eurosportu. – Discovery zadzwoniło do mnie z pytaniem, czy jest jakakolwiek możliwość, bym objął stanowisko eksperta podczas najbliższego sezonu. Zgodziłem się. Nie pracowałem wcześniej w ten sposób, ale jestem pewny, że dam z siebie wszystko – powiedział Anders Bardal w rozmowie z portalem dagbladet.no.

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Soczi (normalna skocznia) jest podekscytowany nową pracą. Zdradził już, że jego zdaniem nowy sezon będzie bardzo udany dla norweskich skoczków. – Kenneth Gangnes jest teraz w bardzo dobrej formie. Niedawno wygrał wszystkie przewidziane dla drużyny sprawdziany na Granaasen w Trondheim. Daniel Andre Tande również wykonał dużo dobrej roboty, podobnie jak Johann Andre Forfang – przyznał Bardal. Anders debiut w nowej roli miał w sobotę. Przypomnijmy, że podobne stanowisko powierdzono Andersowi Jacobsenowi. Tyle, że w norweskiej stacji NRK.

Źródło: dagbladet.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.