Analiza klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sportach saneczkowych

19:55, 16.01.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 20:07, 16.01.2018

Kolejny weekend z Pucharami świata w sportach saneczkarskich za nami. Pora zatem zobaczyć, kto plasuje się na czele klasyfikacji saneczkarstwa, bobslejów i skeletonu.

Puchar Świata w saneczkarstwie

Ewa Kuls-Kusyk zajmuje dwudzieste drugie, a Natalia Wojciuszyn dwudzieste czwarte miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata kobiet. Na czele bez zmian. Prowadzi dominująca Natalia Geisenberger przed swoimi rodaczkami. Druga jest Dajana Eitberger, która wygrała w Oberhofie, a trzecia Tatjana Huefner.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki kobiet

W Oberhofie serię trzech startów bez wygranej przerwał Felix Loch. Niemiec znów odskoczył swoim rywalom w klasyfikacji generalnej męskich jedynek. Ma przewagę 103 punktów nad Wolfgangiem Kindlem. Maciej Kurowski zgromadził do tej pory 104 punkty i jest dwudziesty ósmy. Mateusz Sochowicz z dorobkiem 76 punktów jest 32.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki mężczyzn

Oberhof ponownie okazał się szczęśliwy dla polskiej dwójki. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski w tych zawodach zajęli 7. miejsce. Zdobyli tym samym 46 punktów i zajmują 13 lokatę w "generalce" dwójek a to oznacza, że awansowali o trzy lokaty.  Toni Eggert/Sascha Benecken zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja generalna PŚ - dwójki

Puchar Świata w bobslejach i skeletonie

Za Mateuszem Lutym i Krzysztofem Tylkowskim kolejny udany start w zawodach Pucharu Świata. W Sankt Moritz polska dwójka zajęła 12. lokatę. Tak dobry wynik spowodował, że polski pilot Luty awansował na dwudzieste pierwsze miejsce w klasyfikacji. Na czele jest Justin Kripps. Kanadyjczyk tym razem z Jessem Lumsdenem, a nie Alexem Kopaczem w Sankt Moritz zajął czwarte miejsce.

Mateusz Luty zaliczył także awans w klasyfikacji czwórek. Polak ostatnio poprowadził ekipę na dwudzieste trzecie miejsce (słabiej niż w Altenbergu), ale awansował na dwudziestą piątą lokatę w klasyfikacji. Na czele Johanness Lochner, który w Sankt Moritz był najlepszy.

W Pucharze Świata kobiet liderką jest Kaille Humphries, która w Szwajcarii zajęła dopiero dziewiąte miejsce. Na drugie miejsce w generalce awansowała Elana Meyers Taylor. Mariama Jamanka jest trzecia.

W skeletonie mężczyzn najlepszy ponownie okazał się lider klasyfikacji generalnej Sungbin Yu,n a u kobiet liderka Jacqueline Loelling zajęła dziewiąte miejsce, ale udało jej się utrzymać pierwszą pozycję.