Analiza klasyfikacji generalnej po 2 rundach Pucharu Świata w saneczkarstwie

17:05, 27.11.2017 Kamil Karczmarek

Puchar Świata w Winterbergu wiele zmienił w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Awans zaliczyło wielu saneczkarzy, w tym Polacy.

Natalie Geisenberger umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niemka wygrała zawody główne i była trzecia w sprincie. Na drugie miejsce awansowała Tatjana Huefner, która ma 55 punktów straty do liderki. Trzecią pozycję w generalce zajmuje zwyciężczyni sprintu w Winterbergu Emily Sweeney. Ewa Kuls-Kusyk za zajęcie 21. miejsca zdobyła 20 punktów i w klasyfikacji generalnej jest 24. Natalia Wojtuściszyn zajmuje 32. pozycję.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki kobiet

W rywalizacji mężczyzn na prowadzenie wskoczył Felix Loch. Niemiecki saneczkarz w Winterbergu był drugi w zawodach głównych i wygrał sprint. Loch o 15 punktów wyprzedza poprzedniego lidera Siemiona Pawliczenkę. Trzeci jest Wolfgang Kindl, a czwarty triumfator sobotnich zmagań w Winterbergu Kevin Fischnaller. Maciej Kurowski wywalczył w Niemczech 19 punktów i jest w generalce 28. Mateusz Sochowicz, który jeszcze nie przebrnął przez Puchar Narodów ma na swoim koncie 7 punktów i jest 38.

Klasyfikacja generalna PŚ - jedynki mężczyzn

Na czele klasyfikacji generalnej dwójek znajdują się dwójki, które powalczą o kryształową kulę. Toni Eggert/Sascha Benecken wyprzedzają o 30 punktów dwójkę Tobias Wendl/Tobias Arlt. Na trzecim miejscu plasują się Ludwig Rieder/Patrick Rastner. Po 9. miejscu w zawodach głównych i 11. miejscu w sprincie Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski awansowali na 12. miejsce. Artur Petyniak/Adam Wanielista zajmują 30. pozycję.