Ana Drev kontuzjowana, czy to koniec jej kariery?

fot. Ana Drev Foto: STA

fot. Ana Drev Foto: STA

Kontuzje w sezonie 2018/2019 nie szczędzą alpejczyków. Podczas gdy niektórzy powracają na pucharowe stoki, tak jak na przykład Lindsey Vonn, inni zmuszeni są poddać się długiemu i żmudnemu leczeniu, jak w przypadku Any Drev. 


33-letnia specjalizująca się w slalomie gigancie Słowenka podczas wtorkowego treningu na Kronplatzu położonego w Południowym Tyrolu odniosła poważną kontuzję. Alpejka po upadku została natychmiast przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego w Lublanie, gdzie zdiagnozowano zerwanie więzadła krzyżowego w prawej nodze. Oczywiście oznacza to koniec rywalizacji w tym roku dla tej utalentowanej narciarki, która w przeszłości dwukrotnie stawała na podium Pucharu Świata.

Słowenka od dawna zmagała się z problemami zdrowotnymi – jej głównym zmartwieniem były powracające urazy kolan, przez co początek sezonu nie wyglądał w jej przypadku zbyt dobrze. W austriackim Sölden, jak i amerykańskim Killington nie zdołała zakwalifikować się do finałowego przejazdu, a w pozostałych wyścigach, w których brała udział zajęła odpowiednio dwudzieste pierwsze oraz dwudzieste czwarte miejsce.

Media spekulują, czy tak poważna kontuzja nie skłoni 33-latki do zakończenia kariery, jednak Słowenka jak na razie nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie. 

Źródło: www.skiweltcup.tv

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.