Ammann jednak kontynuuje karierę!

P1040927Czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich Simon Ammann po długich namysłach dotyczących kontynuacji kariery sportowej poinformował, iż nie zamierza odwieszać nart na kołku.

– Długi sezon, mój wypadek i trudna droga powrotu do zdrowia kosztowała mnie dużo energii. Zanim podjąłem ostateczna decyzję, chciałem ocenić obecną sytuację z moimi bliskimi w życiu prywatnym i w sporcie. Po tym jak odzyskałem siły po intensywnym sezonie, przeprowadziłem wiele rozmów po których doszedłem do wniosku, że nadal jestem zarażony skokami narciarskimi- powiedział Ammann. – Otwierają się przede mną ciekawe perspektywy na skoczni i nadal bardzo cieszę się ze swojej pracy jako skoczek narciarski. Być może po tych wszystkich latach, uważam swój sport bardziej jako pracę niż pasję, ale już osiągnąłem taki punkt, w którym jestem absolutnie gotowy i zmotywowany do rozpoczęcia letnich treningów- oznajmił utytułowany skoczek w komunikacie medialnym dla Szwajcarskiego Związku Narciarskiego. Sam zawodnik przyznał również, że nie wie kiedy tak naprawdę zakończy swoją karierę – Jak tylko poczuję, że nadszedł czas na emeryturę, to wtedy podejmę taką decyzję.

Utalentowany zawodnik wznowił treningi na początku maja, jednak na skocznię wybierze się dopiero za miesiąc. Olimpijczyk przyznaje również, że jest zmotywowany do rozpoczęcia treningów do LGP i następnie do sezonu zimowego. Teraz Ammann oddaje się swojej drugiej pasji jaką jest lotnictwo – Obecnie przygotowuję się do egzaminu teoretycznego i spędzę najbliższe dwa tygodnie w Anglii.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.