Amman i Kuttin zdenerwowani po konkursie w Innsbrucku: To był żart

Simon Ammann

Nie tylko kibice oglądający trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni, który odbywał się na skoczni Bergisel w Innsbrucku byli zirytowani postępowaniem jury. Jednoseryjny i loteryjny konkurs w bardzo trudnych warunkach nie miał nic wspólnego ze sprawiedliwą rywalizacją. Swojego rozczarowania i pretensji nie kryli po zawodach czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann oraz trener Austriaków Heinz Kuttin. 

Simon Ammann był jednym z tych zawodników, którzy na dzisiejszej loterii wylosowali niezbyt szczęśliwy los. Szwajcar po skoku na 106 m zajął przedostatnie miejsce. – To jest żart – komentował po konkursie czterokrotny mistrz olimpijski. Przyznał również, że bał się o swoje zdrowie i rozważał rezygnację ze skoku. – Przed moim skokiem urządzenie do pokazywania światła dla zawodników trzęsło się niesamowicie od podmuchów wiatru. Byłem bliski wycofania się. Nie mam 22 lat, mam rodzinę – mówił wściekły Ammann.

Ostrych słów w kierunku jury i organizatorów konkursu w Innsbrucku nie szczędził również trener austriackiej kadry Heinz Kuttin. – Ten konkurs nie powinien się odbyć – mówił i dodał – My, trenerzy mamy asystenta, który podaje dalej nasze propozycje do jury, a ono na końcu je rozstrzyga. Wszystkie decyzje były podejmowane wbrew naszemu zdaniu. – przyznał. Stefan Kraft, nadzieja Austriaków na wygranie Turnieju Czterech Skoczni, trawiony chorobą, również nie poradził sobie z trudnymi warunkami  i ostatecznie zajął dopiero 18. miejsce. Austriak głównie dlatego nie krył swojego zdenerwowania przeciąganiem konkursu i próbą przeprowadzenia go za wszelką cenę. Kuttin zarzucił również organizatorom złe przygotowanie skoczni. Właśnie przez dziury w zeskoku w serii próbnej upadł Kamil Stoch a w pierwszej serii Austriak Florian Altenburger. – Można było zrobić to lepiej. Trzeba było przerwać konkurs i poprawić zeskok ale on nie został przerwany – mówił rozgoryczony Austriak.

źródło: www.laola1.at / skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.